Po kobylských uličkách za vínem 30.4.2011

30.04.2011

Nová vinařská tradice je na světě !

V sobotu 30.4.2011 od 10.hodin proběhla první akce otevřených sklepů, pořádané  námi, VINAŘI Z KOBYLÍ "Po kobylských uličkách za vínem".

Do Kobylí přijelo bezmála 250 návštěvníků, milovníků vína a folklóru, kteří si přijeli užít v tento krásný slunečný den pohodu a načerpat znalosti a inspiraci ve víně u místních vinařů. Bylo otevřeno celkem dvacet sklepů z nichž tři sklepy jsou památkově chráněné sahající až do roku 1826 a veřejnosti byly zpřístupněny vůbec poprvé. Součástí bylo také otevřené místní národopisné muzeum, díky kterému, mimo jiné, Obec Kobylí získala prestižní titul Vesnice roku 2006 Jihomoravského kraje.

Každý sklep přinesl návštěvníkovi své kouzlo a vinař předvedl, že umí s vínem zacházet s pokorou, láskou a s myšlenkou na potěšení ostatních, kteří si víno zamilují. Pohostinnost vinařů a individuální přístup zcela jistě oslovil jak profesionály, tak návštěvníky, kteří se teprve ve víně začínají nacházet. Je to naše priorita a takovou prezentaci si budeme chtít udržet i nadále. Celodenní program byl doprovázen zpěvy Mužáků z Kobylí, kterým tímto děkujeme za spolupráci. V Suchořádské zmole pak zazněla cimbálová muzika Notečka z Břeclavi. Tento soubor nedávno rezprezentoval ČR také v Kazachstánu. Ač mladí, tak velmi profesionální a dokázali strhnout početné obecenstvo ke zpěvu i tanci. Gurmáni si také přišli na své. Ve zdejší restauraci "Záložna" se podávala pravá moravská zabíjačka, v restauraci "Synot" vyhlášená domácí kuchyně a v Pizzerii "Barbieria" speciality místního kraje.

 Kdo si nechtěl nechat ujít tradiční den Pálení čarodejnic, měl možnost zařádit si s čarodejnickým rejem na místním koupališti. Až do ranních hodin zde probíhala diskotéka a všichni se patřičně bavili. Tímto také děkujeme za zprostředkování místním kobylským hasičům, kteří tuto akci pořádali.

V neposlední řadě děkujeme všem, kteří se na této akci podíleli a přispěli tak k vytvoření nové vinařské tradice v Kobylí.

Pokud se vám zdá, že toho snad bylo málo, už se těště na příští druhý ročník Putování. Bude zase o něco kouzelnější a plný zážitků, na které budete jistě dlouho vzpomínat.

Děkujeme vám za přízeň a stále na zdraví !!!

VAŠI VINAŘI Z KOBYLÍ


» » Zpět » »