Kobylsků viniců za vínem

27.8.2011

             Dne 27.8.2011 pro Vás milovníky dobrého vína uspořádalo sdružení Vinaři z Kobyí o.s. první ročník akce zvané "Kobylsků viniců za vínem".

             Zvolili jsme poněkud netradiční místo konání, jak po našem říkáme "na polu mezi vinohradama", kde byl krásný výhled na celé okolí obce Kobylí. Posezení nahradily balíky slámy a meze ve stínu pod stromy. 

             Nechybělo zde nelévání dobrého vínka samotnými vinaři a jejich rodinnými příslušníky. Dále jste mohli ochutnat chléb mazaný pomazánkami z domácích kuchyní, nebo jen tak se sádlem, záleželo na chuti každého.Nemyslete se ovšem, že se jen pilo a jedlo, k poslechu hrála cimbálová muzika Mládí a mohli jste si taky zasoutěžit v "hodu vidlama do balíku slámy".

             Zaměřili jsme se na prohlídky vinic s průvodcem, který seznámil zůčastněné s tím , jak se pěstuje a obdělává vinná réva. Při tom jste se mohli dozvědět i něco o historii obce a okolí.

             Díky krásnému počasí se akce líbila všem zůčastněným, kteří se sjeli ze všech koutů republiky. Doufáme, že v dalším ročníku se Vás zůčastní ještě víc a bude se Vám stejně líbit.

                                                            Děkujeme všem zůčastněným a těšíme se příště na viděnou

                                                                                                                         Vinaři z Kobylí


» » Zpět » »