Členové společenství
 
Co je naším cílem?
 
Kdo nemá chuti, aby si početl ve schválených stanovách spolku, kde je vyčerpávajícím způsobem všechno sepsáno na pár řádcích, tak tady má jednovětý náznak naší činnosti:
 
Úkolem spolku je pořádání kulturně vinařských akcí charakteru lokálního, s přesahem mezinárodním v rámci Kobylí, regionu, kraje, státu a zatím jen Evropy s cílem poukázat na kvality místního vinařství, přívětivost obce, historickou a geografickou jedinečnost naší lokality a vdechnout život jedné z tepen kobylského spolkového života, ale především pobavit se a mít radost z vlastní činnosti.
 
Vinařství Rusňákovi
 
Kobylí 200, 691 10 Kobylí
Telefon: +420 606 483 074
Web: www.webareal.cz/vinarstvirusnakovi
E-mail: rusnakovi@seznam.cz
Konatktní osoba: Rostislav Rusňák
 
Naše vinařství je pokračování rodinné tradice. Můj děda i otec byli známí vinaři, i když víno vyráběli jen pro vlastní potřebu. Od mládí jsem obdivoval jejich vztah k půdě, zručnost při práci na keřích vinné révy i dovednost, s jakou proměňovali zlaté a temně modré bobule v chutný a voňavý mok.
 
 
 
 
 
Vinařství Herzánovi
 
Kobylí 562, 691 10 Kobylí
Telefon: +420 728 089 396
E-mail: info@vinarstviherzanovi.eu
Konatktní osoba: Zuzana Herzánová, DiS.
 
Naše vinařství se nachází v obci Kobylí. Od počátku jsme vinařili jako každý druhý, co by přivýdělek k zaměstnání. Postupem času se pěstování hroznů a výroba vína stala naší vášní, koníčkem a hlavní pracovní činností. První vinici na vlastní půdě jsme vysadili v roce 1996. Od této doby se postupně rozšiřujeme a nyní obhospodařujeme 3ha. Pěstujeme hrozny a vyrábíme vína vysledováním z přírody. Každá započatá práce musí být zahájena v pravý okamžik. Jsme známi tím, že dokážeme vyrobit víno dle potřeby zákazníka. Vše naše vědění kolem vinařství je podepřeno zkušenostmi, láskou k přírodě a moderním myšlením.
 
 
 
 
 
Vinařství Topinkovi
 
Kobylí , 691 10 Kobylí
Telefon: +420 777 874 996, +420 777 835 337
E-mail: topinkova.romana@seznam.cz
Konatktní osoba: Miroslav Topinka
 
Vinařství Oldřich Mikulica
 
Kobylí , 691 10 Kobylí
Telefon: +420 602 741 803
E-mail: m.olin@seznam.cz
Konatktní osoba: Oldřich Mikulica
 
Naše vinařství se nachází v Kobylí, obci s dlouholetou vinařskou tradicí, její historie sahá až do roku 1252. Výrobě vína a vinohradnictví se věnovali naši předci po celé generace. Vinařská tradice rodiny Mikulicových má své počátky již v roce 1883. Z této doby je i náš lis na hrozny, momentálně v expozici ve vinařském muzeu v Mikulově. Během výroby klademe důraz na správné obdělávání vinic, zastáváme názor, že víno se dělá převážně ve vinohradě a je to jeden z nejdůležitějších faktorů pro výrobu našeho vína.
 
 
 
 
 
Vinařství Marcel Lanžhotský
 
Kobylí , 691 10 Kobylí
Telefon: +420 604 151 737
E-mail: lanvin@email.cz
Konatktní osoba: Marcel Lanžhotský
 
Naše malé vinařství je pokračovatelem umu a rodnných tradic tvořených po mnoha generací. Obhospodařujeme 1,5ha vlastních vinic. Na vinice a hrozny na nich pěstovaných věnujeme jen tu nejlepší péči, protože základem dobrého vína je kvalitní, voňavý hrozen pěstovaný s láskou. Hrozny sklízíme ručně a nepoškozené odvážíme v malých přepravkách do vinného sklepa, kde jsou co nejrychleji a nejšetrněji zpracovány moderní technologií.Naše vína nenaleznete v supermarketech a obchodních řetězcích. Každé víno je vyráběno s láskou a pokorou v malých partiích.
 
Vinařství Čotek a synové
 
Kobylí , 691 10 Kobylí
Telefon: +420 602 733 057
E-mail: cotas.ejm@tiscali.cz
Konatktní osoba: Vladimír Čotek
 
Téměř jako všechny vinařství na Moravě i to naše vychází z dlouholeté tradice našich otců a dědů, což je dáno láskou k vínu, která se rodí v každém vinaři s prvním spatřeným paprskem slunce. Vína z naší produkce pocházejí z hroznů té nejvyšší kvality z vinic nejen v Kobylí, ale i ze starých vinic v Mutěnicích, Čejči a Dolních Bojanovicích. Snažíme se dělat lehká a příjemná vína, vyráběná klasickými metodami.